Panasonic ERJ-14YJ750U
Res Thick Film 1210 75 Ohm 5% 1/2W Ý200ppm/ÝC SMD Embossed Carrier T/R
Datasheet0 페이지0년 전
Future Electronics
Master Electronics
Arrow Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.69%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Stock
84,373
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
관련 부품
Res Thick Film 1210 82 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 68 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14YJ820U
Res Thick Film 1210 82 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14YJ680U
Res Thick Film 1210 68 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 82 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
설명
ERJ Series 1210 75 Ohm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 75Ohm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Res Thkflm 1210 75 Ohm 5% 1/4W 200Ppm/ C Smd