Panasonic ERJ-14YJ5R1U
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datasheet0 페이지0년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+11.70%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Stock
89,864
Resistance
5.1 Ω
5.1 Ω
5.1 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
관련 부품
PanasonicERJ-P14J5R1U
PanasonicERJ-14YJ4R7U
Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
Res Thick Film 1210 5.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-074R7L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Resistor;Thick Film;Res 5.1 Ohms;Pwr-Rtg 0.5 W;Tol 5%;SMT;1210;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 5.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD 1210 5.1ohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 5.1 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
5.1 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 5.1Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ14YJ5R1U - General Purpose Chip Resistors
Res, Thick Film, 5R1, 5%, 0.5W, 1210; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:5.1Ohm; Potencia Nominal:500Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:200V; Tipo De Resistencia:1210 [3225 Metric] |Panasonic ERJ14YJ5R1U
RESISTOR, THICK FILM, 1210, 5.1OHM, 5%,; RESISTOR, THICK FILM, 1210, 5.1OHM, 5%, 500mW; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:5.1ohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1210 ^3225 Metric]; Resistor Element Type:Thick Film