Panasonic ERJ-14YJ471U
Res Thick Film 1210 470 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Datasheet0 페이지0년 전
Datasheet6 페이지7년 전
Datasheet6 페이지11년 전
Datasheet7 페이지13년 전
element14 APAC
Master Electronics
Farnell
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-23.31%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
관련 부품
Res Thick Film 1210 470 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP14J471U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 470ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14YJ511U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-P14J511U
설명
ERJ Series 1210 470 Ohm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 1210 / 470 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Resistor;Thick Film;Res 470 Ohms;Pwr-Rtg 0.5 W;Tol 5%;SMT;1210;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 470Ohm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 470ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Chip Resistor, 470 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
RES, THICK FILM, 470R, 5%, 0.5W, 1210
Panasonic ERJ14YJ471U - General Purpose Chip Resistors
RES, 470R, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 470ohm; Product Range: ERJ14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tole
Res, Thick Film, 470R, 5%, 0.5W, 1210, Reel; Resistance:470Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14YJ471U.