Panasonic EEU-FC0J682S
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 5000h 105°C Bulk
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지9년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
17,773
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
28 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
8000 hours
Ripple Current
2.49 A
2.49 A
2.49 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
공급망
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConELXZ6R3ELL682MM20S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 8000h 105C Automotive Bulk
NichiconUHE0J682MHD3
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20%( 18 X 20mm) Radial 7.5mm 2860mA 8000h 105C Bulk
KYOCERA AVXUPJ0J682MHD6TN
6800uF 6.3V 39m惟 卤20% 1.98A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUPM0J682MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKZE6R3ELL682ML25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3460mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKYB6R3ELL682ML20S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 2610mA 8000h 105C Bulk
설명
Panasonic EEUFC0J682S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
6800UF 6.3V DC ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, FC RADIAL SERIES 5000H 18(DIA.)X20MM
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800Uf 6.3Volts Aec-Q200
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
FC ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 6800muF 6.3V
Aluminum Electrolytic Capacitors, 6800uF, 6.3V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
Capacitance:6800Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5Mm; Product Length:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEU-FC0J682S.