Panasonic EEU-EB2C331
Cap Aluminum 330uF 160V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1690mA 5000h 105°C Bulk
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지10년 전
Panasonic
Farnell
Factory Futures
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-48.97%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
대체 부품
Price @ 1000
Stock
3,331
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
160 V
160 V
160 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.69 A
2.6 A
2.6 A
Height - Seated (Max)
31.496 mm
33.5026 mm
33.5026 mm
공급망
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1310mA 5000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Chassis Mount
NichiconUPT2D331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-ED2C331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 160 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
Cornell DubilierSLP331M200C1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 200V 20% 105C
Cornell DubilierSLP331M200A3P3
SLP Series 330 uF 200 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
설명
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Panasonic EEUEB2C331 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
EEU-EB Series 160V 330 uF Ø18 x 31.5 mm LS=7.5 mm 105°C High Ripple Electrolytic
Aluminum Electrolytic Capacitors, 330uF, 160V, -25 to 105¡C
Panasonic SCT
CAPACITOR ALUM ELEC, 330UF, 160V, 20%, R; CAPACITOR ALUM ELEC, 330UF, 160V, 20%, RADIAL; Product Range:PANASONIC - EB Series; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:18mm; Height:31.5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm