Panasonic EEF-SX0E391XE
Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, 390 µF, -55 to 105 ¡C
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Technical Drawing2 페이지6년 전
Panasonic
JRH Electronics
element14 APAC
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-18.39%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
TraceParts
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
83,303
Authorized Distributors
6
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
6 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.875 A
1.275 A
1.275 A
Height - Seated (Max)
2.0066 mm
1.905 mm
1.905 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicEEF-SX0D391XE
Cap Aluminum Polymer 390uF 2VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.006 Ohm 7500mA 2000h 105C T/R
PanasonicEEFCX0D391R
PanasonicEEF-CX0E391R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2628
KYOCERA AVXUPW1V391MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUCL1V391MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
설명
Panasonic SCT
Panasonic EEFSX0E391XE - Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitors (SP-Cap)
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 390 uF, 2.5 V, 2917 [7343 Metric], 0.006 ohm
Cap Aluminum Lytic 390uF 2.5V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.006 Ohm 3500mA 1000h 105°C Embossed T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2917
Capacitor,Al Lytic,SMT,2.5VDC,390uF,3.5Arms,ESR 6mohm,7.3x4.3x1.9mm,Cut Tape
2917 (7343Metric) SP-Cap SX 2.5V 390muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
CAPACITOR ALUM ELEC, 390UF, 2.5V, 20%, SMD; Product Range:PANASONIC - S Series; Capacitance:390µF; Capacitance Tolerance:± 20%; ESR:0.006ohm; Height:1.9mm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, SP CAP, 2.5V, 390UF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:390µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:2.5V; ESR:0.006ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:1.9mm; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; AC Ripple Current:3.5A; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:20°C; External Depth:4.3mm; External Length / Height:1.9mm; External Width:7.3mm; No. of Pins:2; Package / Case:SMD; Ripple Current Frequency:100kHz; Termination Type:SMD