Panasonic ECE-A1AKA221Q
Panasonic ECEA1AKA221Q - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet2 페이지10년 전
Master Electronics
Newark
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.19%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
15,252
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
120 mA
120 mA
120 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
공급망
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
NichiconUST1A221MDD
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 140mA 1000h 105C Automotive Bulk
PanasonicECE-A1AKS221I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECE-A1AKS221
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
설명
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 7mm) Radial 5mm 120mA 1000h 85C Ammo Pack
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 220uF SU SU BI-POL
Aluminum Electrolytic Capacitors, 220uF, 10V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
Capacitance:220µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Capacitor Case / Package:-; Lead Spacing:5mm; Product Diameter:8mm; ESR:- RoHS Compliant: Yes