Panasonic ECE-A1AKA221I
KA Series 10 V 220 uF ±20% 8 x 7 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet9 페이지10년 전
Future Electronics
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-6.62%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
5,397
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
120 mA
120 mA
120 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
7.0104 mm
7.0104 mm
관련 부품
PanasonicECE-A1AKS221I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NichiconUST1A221MDD
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 140mA 1000h 105C Automotive Bulk
PanasonicECE-A1AKS221
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
PanasonicEEA-GA1A221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
설명
Al Lytic Cap, Radial Ka Series, 85C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1AKA221I
220¦ÌF 10V ¡À20% 2.5mm 1000h@ 85¡ãC 120mA@ 120Hz,204mA@ 10kHz 8mm*7mm*8mm
Al Lytic Cap, Radial KA Series, 85C10VDC 220uF 8X7
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH