Panasonic DK1A1B-L2-24V
Miniature Power Relay, 1 Form A 1 Form B, 10A 250VAC 10A 30VDC, 2 Coil Latching
IHS
Datasheet8 페이지9년 전
element14
Panasonic
Electro Sonic
JRH Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+38.89%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicDK2A-24V
DK Series 8 A DPST 24 VDC Through Hole Miniature Single Side Stable Power Relay
PanasonicDK1A1B-24V
Electromechanical Relay SPST-NO/SPST-NC 8A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
PanasonicDE1A1B-L2-24V
TE Connectivity8-1393224-2
TE Connectivity RY531024 Relay 1 Form A SPST Momentary Power Signal Relay
TE Connectivity2-1393224-8
Power/Signal Relay, 1 Form B, Momentary, 24VDC (Coil), 245mW (Coil), 8A (Contact), Panel Mount
TE CONNECTIVITY / OEG - OJ-SH-124LMH,000 - RELAY, SPST-NO, 250VAC, 30VDC, 8A
설명
Relay; 10 A; 24 VDC; Power; 2880 Ohms; Gold Flash Over Silver Alloy; 8.3 mA
Power Relay 24VDC 8A SPST-NO/SPST-NC(20x15x10)mm THT
DK Series 8 A SPDT 24 VDC Through Hole Miniature 2 Coil Latching Power Relay
POWER RELAY, 24VDC, 10A, SPST-NO, PCB
Power/Signal Relay, DPST, Latched, 0.008A (Coil), 24VDC (Coil), 200mW (Coil), 8A (Contact), 125VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
POWER RELAY, 24VDC, 10A, SPST-NO, PCB; R; POWER RELAY, 24VDC, 10A, SPST-NO, PCB; Relay Type:Power; Coil Voltage VDC Nom:24V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:2.88kohm; Contact Configuration:SPST-NO