Panasonic 2SEPC820MX
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20%( 8 X 9mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 5000h 105C Bulk
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet8 페이지6년 전
Datasheet2 페이지15년 전
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Panasonic SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.45%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
14,745
Authorized Distributors
6
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
7 mΩ
7 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
305 mA
305 mA
305 mA
Height - Seated (Max)
8.9916 mm
8.9916 mm
8.9916 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-01-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicEEUFM1E821L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 25V 820muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC1E821S
Cap Aluminum 820uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1655mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1C821S
Cap Aluminum 820uF 16V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1205mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXZ250ELL821MJ25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUPJ1E821MHD
PJ Series 820 uF 25V 105°C Ø12.5x20 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconUPM1E821MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
설명
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 820 uF, 2.5 V, Radial Leaded, 7000 uohm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Panasonic 2SEPC820MX - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
CAPACITOR, ALUMINUM ORGANIC POLYMER, 2.5VDC,820UF,7MOHM,8X9MM, BULK
2V 820uF Polymer ±20% 7mΩ@100kHz 6.1A@100kHz Plugin,D8xL9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 2.5V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Sepc; Capacidad:820Μf; Resistencia Esr:0.007Ohm; Tensión Nominal:2.5V; Vida Útil A Temperatura:5000 Horas A 105°C; Tipo De Empaquetado:Individual |Panasonic 2SEPC820MX