Panasonic 2R5TPE220M
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, 2917
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지6년 전
Datasheet2 페이지22년 전
Panasonic
Upverter
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
다운로드
TraceParts
대체 부품
Price @ 1000
Stock
71,186
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
9 mΩ
9 mΩ
Leakage Current
55 µA
110 µA
110 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
공급망
Country of OriginIndonesia, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2001-09-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2026-04-30
LTD Date2026-10-30
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicEEF-CD0D221R
Cap Aluminum 220uF 2V 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 0.018 Ohm 2500mA 1000h 105°C Embossed T/R
PanasonicEEF-SX0E221R
Cap Aluminum 220uF 2.5V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 1000h 105°C Embossed T/R
Panasonic2R5TAE220MF
Panasonic 2R5TAE220MF - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
Rubycon2SXB220M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
Rubycon2.5SXE220M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2917
설명
Panasonic 2R5TPE220M - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
220UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 2.5 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 220 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic SCT
CAP, 220µF, 2.5V, 20%, 2917; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 2.5V; Product Range: POSCAP TPE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: D; ESR: 0.025ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temper