Panasonic 16SVPF560MX
Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 560 uF, 16 V, Radial Can - SMD, 0.018 ohm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지6년 전
Upverter
Panasonic
TME
Panasonic SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.88%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
6,265
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
18 mΩ
10 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
195 mA
260 mA
260 mA
Height - Seated (Max)
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
설명
Cap Aluminum Polymer 560uF 16VDC 20%( 8 X 10mm) SMD 0.018 Ohm 3900mA 5000h 105C T/R
Panasonic 16SVPF560MX - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount, 3333
16V 560uF Polymer ±20% 18mΩ 195mA@120Hz SMD,D8xL10.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Cap, 560Uf, 16V, Alu Elec, Polymer, Smd; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.018Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Solder Rohs Compliant: Yes |Panasonic 16SVPF560MX