onsemi NSRLL30XV2T1G
ON Semi NSRLL30XV2T1G; SMT Schottky Switching Diode; 30V 200mA; 2-Pin SOD-523
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지7년 전
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-26.85%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Case/Package
SOD-523-2
Forward Voltage
600 mV
600 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
200 mA
200 mA
Max Reverse Leakage Current
1 µA
Reverse Recovery Time
Capacitance
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
RB520S30T5G - 30 V 200 mA Surface Mount Schottky Diode - SOD-523
NSR0240V2 Series 40 V 0.25 A Surface Mount Schottky Barrier Diode - SOD-523
설명
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 0.2A, 30V V(RRM), Silicon
200 mA, 30 V, Low VF Schottky Diode
Schottky Diode, 30V, 200Ma, Sod-523, Full Reel; Diode Configuration:Single; Repetitive Peak Reverse Voltage:30V; Average Forward Current:-; Forward Voltage Max:600Mv; Reverse Recovery Time:-; Forward Surge Current:-; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi NSRLL30XV2T1G