onsemi MM5Z6V8ST1G
500 mW Tight Tolerance Zener Diode Voltage Regulator 6.8 V
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지5년 전
Upverter
Master Electronics
Newark
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-93.26%
Zener Voltage
6.79 V
6.79 V
Tolerance
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
160 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
2 µA
2 µA
Forward Voltage
900 mV
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Diodes Inc.BZT585B6V8T-7
Zener Diode, 6.8V, 0.35W, Sod-523 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT585B6V8T-7
500 mW Tight Tolerance Zener Diode Voltage Regulator 5.1 V
500 mW Tight Tolerance Zener Diode Voltage Regulator 5.6 V
500 mW Tight Tolerance Zener Diode Voltage Regulator 8.2 V
Diodes Inc.BZT585B5V1T-7
Diode Zener Single 5.1V 2% 350mW 2-Pin SOD-523 T/R
Diodes Inc.BZT585B5V6T-7
Zener Diode, 5.6V, 0.35W, Sod-523 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT585B5V6T-7
설명
MM5Z6V8ST1G Series 6.8 V 10 mA 200 mW Zener Voltage Regulator - SOD-523
Zener Diode, 6.8V V(Z), 2.06%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523 / Zener Diode Single 6.8V 2% 15Ohm 500mW Automotive 2-Pin SOD-523 T/R
MM5Z6V8ST1G ZENER DIODE, 6.8V 2% 500 MW SMT 2-PIN SOD-523
Zener Diode, 200Mw, 6.8V, Sod-523; Zener Voltage Nom:6.8V; Power Dissipation:200Mw; Diode Case Style:Sod-523; No. Of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:150°C; Product Range:Mm5Zxxxst1G Series; Msl:Msl 1 - Unlimited Rohs Compliant: Yes |Onsemi MM5Z6V8ST1G