onsemi MM5Z6V2T1G
Zener Diode, single, Two Terminal, 6.2V V(Z), 6.4%, sod523 Rohs Compliant: Yes |Onsemi MM5Z6V2T1G
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지5년 전
Master Electronics
Upverter
onsemi
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-99.93%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Zener Voltage
6.2 V
6.2 V
6.2 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
500 mW
200 mW
200 mW
Impedance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
500 mW Standard Tolerance Zener Diode Voltage Regulators 4.7 V
ZENER VOLTAGE REGULATOR Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.88%, 0.5W, Silicon, Unidirectional