onsemi MC79L15ACDR2G
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 V, Negative Vout: -15 V; TJ = 0°C to +125°C
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet14 페이지5년 전
HQonline
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.22%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
100 mA
Min Input Voltage
17.5 V
17.5 V
17.5 V
Max Input Voltage
30 V
30 V
30 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
Dropout Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
39 dB
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1997-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 15.0 V; TJ = 0°C to +125°C
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 15.0 V; TJ = -40°C to +125°C
Texas InstrumentsUA78L15ACD
39dB(120Hz) 4.6mA Fixed 100mA 1 15V 17.5V 15V 30V 1.7V@ 40mA 150mV 300mV SOIC-8 1.5mm
Texas InstrumentsMC79L05ACDR
49dB(120Hz) 6mA Fixed 100mA 1 5V 20V 5V 20V 1.7V@ 40mA 60mV 150mV SOIC-8 , 4.9mm*3.91mm*1.58mm
설명
MC79L00AC Series 100 mA 15 V Fixed Output Negative Voltage Regulator - SOIC-8
39dB@(120Hz) 100mA Fixed 15V Negative 35V SOP-8 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS
39dB(120Hz) Fixed 100mA 1 15V 16.7V 15V 35V 1.7V@ 40mA (Typ) 150mV 300mV SOIC-8 , 1.5mm
MC79L15ACDR2G, SINGLE NEGATIVE VOLTAGE REGULATOR 100MA -15 V, 8-PIN SOIC
MC79L**A Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.7V 1.5mm 100mA 0C~125C
LDO, FIXED, -15V, 0.1A, SOIC-8; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: -35V; Fixed Output Voltage Nom.: -15V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 100mA; Dropout Voltage Vdo: 1.7V; LDO Regulator Case Style: SOIC; No. of Pins: 8Pins; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Output Voltage Nom.: -15V