onsemi MC33375ST-2.5T3G
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 2.5 V
IHS
Datasheet17 페이지4년 전
onsemi
Farnell
Augswan
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Min Input Voltage
3.5 V
3.5 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Polarity
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
2.5 V
Output Current
300 mA
Dropout Voltage
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
공급망
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
NCV333 Series 3.267 V 300 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - SOT-223