onsemi MC33275ST-2.5T3
Low Dropout Micropower Voltage Regulator | IC Reg Linear 2.5V 300MA SOT223
Obsolete
IHS
Datasheet15 페이지17년 전
SHENGYU ELECTRONICS
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
97,419
Authorized Distributors
2
Min Input Voltage
3.5 V
3.5 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Polarity
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
2.5 V
2.5 V
Output Current
300 mA
300 mA
Dropout Voltage
260 mV
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2007-12-31
LTD Date2008-06-30
관련 부품
Fixed Positive LDO Regulator, 3V, 0.4V Dropout, BIPolar, PDSO4
LOW DROPOUT MICROPOWER VOLTAGE REGULATOR | IC REG LINEAR 5V 300MA SOT223
LDO Regulator Pos 3.3V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Texas InstrumentsTLV117115DCYT
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.5V 2V 1.5V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV117115DCYR
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.85V 1A SOT-223-4
설명
LDO Regulator Pos 2.5V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.5V Dropout, BIPolar, PSSO3
IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT-223
MC33275ST-2.5T3, SHIFT REGISTERS;
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Non-RoHS Compliant voltage regulator linear 2.55V 6.5mm 300mA -40C~125C