onsemi MC33269DTRK-3.3G
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - TO-252
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet15 페이지4년 전
Technical Drawing2 페이지10년 전
Newark
onsemi
IHS
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.33%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
4.8 V
4.8 V
4.8 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
800 mA
800 mA
800 mA
Dropout Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
1.0 A Positive LDO Linear Voltage Regulator (Fixed and Adjustable), V out : 3.3 V
NCV1117DT33T5G; LDO VoltageRegulator; 2.2A; 3.3V +/-1%; Maximum of 20 Vin; 3-Pin DPAK
설명
LDO Regulators; MC33269DTRK-3.3G; ON SEMICONDUCTOR; 800 mA; Fixed; 1; 3.3 V
MC33269DTRK-3.3G, SINGLE LOW DROPOUT VOLTAGEREGULATOR,800MA 3.3V,+/-1%,3-PIN DPAK
LDO Regulator, 800 mA Vout: 3.3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.35V Dropout, BIPolar, PSSO2
LDO VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, 0.8A, D-PAK-3, FULL REEL
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Avnet Japan
Low voltage differential Regulator (LDO)
onsemi LDO, 3.3 V, 800mA, , DPAK, , 3
LDO Voltage Regulators 3.3V ADJ 800mA
IC REG LINEAR 3.3V 800MA DPAK-3
MC33269 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.1V 2.38mm 800mA -40C~125C
芯片, 稳压器, LDO, 3.3V, 0.8A, D-PAK-3;
Ldo Voltage Regulator, 3.3V, 0.8A, D-Pak-3, Full Reel; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:-; Input Voltage Max:20V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; No. Of Pins:3Pins Rohs Compliant: Yes |Onsemi MC33269DTRK-3.3G.