onsemi MBRS4201T3G
Schottky Power Rectifier, Surface Mount, Fast Soft-Recovery, 4.0 A, 200 V
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지4년 전
Upverter
JRH Electronics
onsemi
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-10.59%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMC
SMC
Forward Voltage
610 mV
890 mV
890 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
4 A
3 A
3 A
Max Reverse Leakage Current
350 nA
Reverse Recovery Time
35 ns
35 ns
Capacitance
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2005-08-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Schottky Power Rectifier, Surface Mount, Fast Soft-Recovery, 3.0 A, 200 V
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 60V V(RRM), Silicon, DO-214AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 100V V(RRM), Silicon, DO-214AB
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, VR 60V, IF 4A, PKG SMC, VF 0.74V, TJ +175DEGC, CS 125A, IR 10MA
onsemiSS36
SS36 Series 750 mV 3 A 60 V Max Reverse Voltage Schottky Rectifier - DO-214AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 100V V(RRM), Silicon
설명
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 4A, 200V V(RRM), Silicon
ON SEMI MBRS4201T3G, SMT SCHOTTKY DIODE, 200V 4A, 35NS, 2-PIN DO-214AB
Rectifier Diode Schottky 200V 4A 35ns 2-Pin SMC T/R
Schottky Rectifier, 4A, 200V, 403; Repetitive Peak Reverse Voltage:200V; Average Forward Current:4A; Diode Configuration:Single; Diode Case Style:Do-214Ab (Smc); No. Of Pins:2Pins; Forward Voltage Max:860Mv; Qualification:Aec-Q101 Rohs Compliant: Yes |Onsemi MBRS4201T3G.