onsemi HGTG30N60C3D
600V, 63A, Ufs, Series Nch Igbt W/anti-parallel Hyperfast Diode
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet0 페이지0년 전
Datasheet8 페이지17년 전
Datasheet0 페이지0년 전
onsemi
IHS
Upverter
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
18,889
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Case/Package
TO-247
Collector Emitter Breakdown Voltage
600 V
Max Collector Current
63 A
63 A
Power Dissipation
208 W
Collector Emitter Saturation Voltage
1.5 V
Reverse Recovery Time
60 ns
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date1995-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
관련 부품
STMicroelectronicsSTGW39NC60VD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 250000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW35NB60SD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 70A 200000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N=-CH 650V 74A 255000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW30V60DF
Trench gate field-stop IGBT, V series 600 V, 30 A very high speed
InfineonAUIRGP4062D
600V Automotive UltraFast Copack Trench IGBT in a TO-247AC package, TO247COPAK-3, RoHS
650V DuoPack IGBT and Diode High speed switching series fifth generation
설명
600 V, 63 A, N-CHANNEL IGBT WITH ANTI-PARALLEL HYPERFAST DIODE Insulated Gate Bipolar Transistor, 63A I(C), 600V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
IGBT,N CH,600V,30A,TO-247; DC Collector Current:63A; Collector Emitter Voltage Vces:1.8V; Power Dissipation Max:208W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:600V; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-247; No. of Pins:3
IGBT; Transistor Type:IGBT; Transistor Polarity:NPN; Continuous Collector Current, Ic:63A; Collector Emitter Saturation Voltage, Vce(sat):2V; Power Dissipation, Pd:208W; Package/Case:TO-247; C-E Breakdown Voltage:600V ;RoHS Compliant: Yes