onsemi FGH25N120FTDS
Trans IGBT Chip N-CH 1.2KV 50A 3-Pin(3+Tab) TO-3PN Tube
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet9 페이지6년 전
IHS
onsemi
Fairchild Semiconductor
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-06-25
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2021-10-08
LTD Date2022-04-08
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 50A 190000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube / IGBT 1200V 50A 190W TO247-3
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 40A 310000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 60A 349000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube, PG-TO247-3, RoHS
STMicroelectronicsSTGW30NC120HD
N-Channel 1200 V 30 A Very Fast PowerMESH IGBT - TO-247
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 43A 298000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube / IGBT 1200V 43A 298W TO247
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 54A 390000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
설명
Insulated Gate Bipolar Transistor, 50A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel, TO-247AB
IGBT, 1200V, 25A, Field Stop Trench
Fs1Tigbt To247 25A 1200V Rohs Compliant: Yes
Using advanced field stop trench IGBT technology, Fairchild’s 1200V trench IGBTs offer the optimum performance for hard switching application such as solar inverter, UPS, welder and PFC applications.