onsemi FDD120AN15A0-F085
N-Channel Power Trench® MOSFET, 150V, 14A, 120mΩ
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지4년 전
Datasheet6 페이지13년 전
Farnell
Fairchild Semiconductor
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2013-07-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2023-09-30
LTD Date2024-03-30
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
MOSFET, Power;P-Ch;VDSS -150V;RDS(ON) 0.295Ohm;ID -13A;D-Pak (TO-252AA);PD 110W
InfineonIRFR6215PBF
MOSFET, Power;N-Ch;VDSS 150V;RDS(ON) 0.125Ohm;ID 18A;D-Pak (TO-252AA);PD 110W
MOSFET N-CH 150V 11.8A DPAK
설명
MOSFET N-CH 150V 14A DPAK / N-Channel 150 V 14A (Tc) 65W (Tc) Surface Mount TO-252AA
Power Field-Effect Transistor, 14A I(D), 150V, 0.12ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252AA