onsemi BZX84C2V4LT1G
Diode, Zener, Vr 2.4V, If 10MA, Pkg SOT-23 (TO-236), Vf 0.9V, Cj 450PF, Tj +150DEGC
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet7 페이지13년 전
Upverter
IHS
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+9.67%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
TO-236-3
TO-236-3
Zener Voltage
2.4 V
2.4 V
2.4 V
Tolerance
8 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 µA
50 µA
Forward Voltage
900 mV
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1998-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
250 Mw; Zener Diode Voltage Regulator 2.4 V (Automotive)/ Reel |Onsemi SZBZX84C2V4LT1G
DIODE, ZENER, VR 2.7V, IF 10MA, PKG SOT-23 (TO-236),VF 0.9V, CJ 450PF, TJ +150DEGC
Diode Zener Single 2.7V 7% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23
설명
BZX84C2V4LT1 Series 225 mW 10 mA 2.4 V SMT Zener Voltage Regulator - SOT-23-3
Zener Diode Single 2.4V 5% 100Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 2.4V V(Z), 8.33%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
2.4V Zener Diode BZX84 0.25W SOT-23
50uA@1V 100Ω Single 2.2V~2.6V 300mW 2.4V SOT-23-3L Zener Diodes ROHS
250 mW; Zener Diode Voltage Regulator 2.4 V
DIODE ZENER 2.4V 225MW SOT23-3
Zener Diodes; BZX84C2V4LT1G; ON SEMICONDUCTOR; 3; 2.4 V; 50 µA; Single
Zener Diode, 225Mw, 2.4V, Sot-23; Zener Voltage Nom:2.4V; Power Dissipation:225Mw; Diode Case Style:Sot-23; No. Of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:150°C; Product Range:Bzx84Cxxxlt1G Series; Qualification:Aec-Q101 Rohs Compliant: Yes |Onsemi BZX84C2V4LT1G.