onsemi 74HCT14DTR2G
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet8 페이지19년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Logic Function
Buffer, Inverter, Schmitt Trigger
Inverter
Inverter
Number of Circuits
6
Number of Inputs
1
Propagation Delay
4.8 ns
18 ns
18 ns
Low Level Output Current
4 mA
4 mA
4 mA
High Level Output Current
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
2 µA
2 µA
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Inverter Schmitt Trigger, Hex, 1 Input, 14 Pins, TSSOP, 74HCT14
Texas InstrumentsSN74HCT04PWR
Inverter 6-Element CMOS 14-Pin TSSOP T/R / IC HEX INV 14-TSSOP
Texas InstrumentsSN74HCT14PWR
6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with Schmitt-Trigger inputs 14-TSSOP -40 to 85
Texas InstrumentsSN74HCT04PW
6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with TTL-compatible CMOS inputs 14-TSSOP -40 to 85
74HCT Series 5 V Surface Mount High Speed Si-Gate CMOS Hex Inverter - TSSOP-14
설명
Inverter, HCT Series, 6-Func, 1-Input, CMOS, PDSO14
Lead Free Inverter Surface Mount RoHS Compliant Inverter Inverter IC -55C~125C 1.9V-2.1V 4mA 4mA 1.1938mm