onsemi 74F20SCX
NAND 74F20 74F Tape & Reel (TR) logic gate circuit 5ns @ 5V 50pF 1mA 20mA 2V 70C
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지30년 전
Datasheet4 페이지25년 전
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
14
Logic Function
NAND
NAND
Number of Circuits
2
Number of Inputs
4
Propagation Delay
6 ns
6 ns
Low Level Output Current
20 mA
20 mA
20 mA
High Level Output Current
-1 mA
-1 mA
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
공급망
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1985-07-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
onsemi74F38SCX
NAND Gate 4-Element 2-IN Bipolar 14-Pin SOIC N T/R
NOR 74ACT02 74ACT Tape & Reel (TR) logic gate circuit 9.5ns @ 5V 50pF 24mA 24mA 2V 85C
onsemi74F32SC
OR Gate Surface Mount ROHS3Compliant Obsolete OR Gate Inverter IC 0C~70C 5.5V 1mA 20mA 1.75mm
설명
5ns@ 5V,50pF 4 2 4.5V 5.5V 20mA NAND Gate F 1mA SOIC-14 , 1.5mm
Gate NAND Dual 4-Input 4.5V to 5.5V 14-Pin SOIC N