Omron G6E-134P-ST-US-DC24
Signal Relay, G6E Series, Non Latching, SPDT, Through Hole, 2 A, 24 VDC RoHS Compliant: Yes
Production
데이터시트 및 문서
Omron
Datasheet8 페이지23년 전
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+10.28%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date1998-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Electromechanical Relay SPDT 3A 48VDC 5.76KOhm Through Hole
PanasonicDS1E-S-DC12V
Relay; 2 A AC/DC (Switching), 3 A AC/DC (Carrying); Amber Sealed Type; 1 Form C
PanasonicDS1E-S-DC5V
General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 5VDC 2A Non-Latching PC Pin
PanasonicDS1E-S-DC3V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 3VDC / General Purpose Relay SPDT (1 Form C) Through Hole
설명
G6E Low Signal Relay Single-Side Stable Sealed SPDT 3A 24VDC Through Hole Bulk
Avnet Japan
Electromechanical Relay SPDT 3A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
OMRON ELECTRONIC COMPONENTS G6E-134P-ST-US-DC24 RELAY, SIGNAL, SPDT, 30VDC, 2A
RELAY, 3 A, 24 VDC, LOW SIGNAL, 1500 VAC @ 50/60 HZ, 1 FORM C, PCB, G6E SERIES
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.008A (Coil), 24VDC (Coil), 200mW (Coil), 3A (Contact), 220VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
RELAY, SIGNAL, SPDT, 30VDC, 2A; Coil Voltage: 24VDC; Contact Configuration: SPDT; Contact Current: 2A; Product Range: G6E Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Relay Terminals: Solder; Contact Voltage V