Omron E2E-X14MD1-M1
Proximity sensor, inductive, M18, non-shielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, connector M12
Production
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet35 페이지7년 전
Datasheet35 페이지6년 전
Datasheet96 페이지3년 전
Datasheet34 페이지13년 전
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
관련 부품
Proximity sensor, inductive, M18, unshielded, 14mm, DC, 2-wire, NO, M12 Connector
Proximity Sensor Inductive NO 1.4cm 10V to 30VDC
Proximity Sensor 16 mm 10-30V DC 2-Wire DC Nickel Plated Brass 2m Cable 18 mm
설명
NO Barrel Inductive Proximity Sensor,M18,14 mm Detection Range,12 to 24V dc,IP67
Inductive Proximity General Purpose Sensor 18 mm Dia.
Inductive Proximity Sensor, 14Mm, 24Vdc; Sensor Type:Inductive Proximity Sensor; Operating Temperature Max:70°C; Supply Voltage Min:12Vdc; Supply Voltage Max:24Vdc; Sensor Output Type:2-Wire, No; Sensor Terminals:M12 Connector Rohs Compliant: No |Omron Industrial Automation E2EX14MD1M1