Ohmite D12K25RE
Adjustable Tap Power Resistors 12watts 25OHMS ADJ 10% Tubular Ceramic
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet2 페이지5년 전
Sager Electronics
Electro Sonic
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
이 부품
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,925
Authorized Distributors
6
Resistance
25 Ω
25 Ω
Mount
Chassis Mount
Bolt, Chassis Mount
Case/Package
Radial
Termination
Lug
Lug
Number of Turns
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
12 W
12 W
Composition
Temperature Coefficient
260 ppm/°C
260 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2006-04-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
OhmiteD12K25R
Potentiometer, Wire Wound, 12W, 25ohm, 565V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
OhmiteD25K25RE
Res Wirewound 25 Ohm 10% 25W ±260ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteD50K25RE
Res Wirewound 25 Ohm 10% 50W ±260ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteD50K25R
Potentiometer, Wire Wound, 50W, 25ohm, 1625V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
OhmiteD25K25R
Potentiometer, Wire Wound, 25W, 25ohm, 625V, 10% +/-Tol, 260ppm/Cel
설명
Res Wirewound 25 Ohm 10% 12W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
Wirewound Resistors - Chassis Mount 12watt 25ohm 10% Tubular Ceramic
RESISTOR;WIREWOUND;RES 25 OHMS;PWR-RTG 12 W;TOL 10%;LUG;ADJUSTABLE TUBULAR
Resistor;25Ohms;Wirewound;Adjustable Rad
RS APAC
ADJ PWR RES 25 OHM 12W CHAS MT
RESISTOR WIREWOUND, 25OHM, 12W, 10%; Res; RESISTOR WIREWOUND, 25OHM, 12W, 10%; Resistance:25ohm; Resistance Tolerance:± 10%; Power Rating:12W; Temperature Coefficient:± 260ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; MSL:MSL 1 - Unlimited; Body Material:Ceramic