NXP Semiconductors MPC8245TVV300D
MPU PowerPC MPC82xx Processor RISC 64-Bit 0.25um 300MHz 3.3V 352-Pin TBGA Tray
Obsolete
데이터시트 및 문서
Farnell
NXP Semiconductors
_legacy Avnet
3개월간의 트렌드:
-5.55%
Authorized Distributors
2
Case/Package
Number of Pins
352
Max Frequency
66 MHz
66 MHz
66 MHz
Interface
PCI, UART
PCI, UART
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
2.1 V
2.1 V
공급망
Country of OriginMalaysia
LTB Date2019-03-13
LTD Date2019-09-14
관련 부품
NXP SemiconductorsMPC8245LVV300D
NXP SemiconductorsMPC8245LZU300D
NXP SemiconductorsMPC8245TZU300D
설명
PowerPC 603e Microprocessor IC MPC82xx 1 Core, 32-Bit 300MHz 352-TBGA (35x35)
RISC Microprocessor, 32-Bit, 300MHz, CMOS, PBGA352
32 Bit Power Architecture, 300MHz, Integrated Host Processor, PCI, -40 to 105C
32-BIT 300 MHz RISC PROCESSOR PBGA352
IC MPU 32BIT 300MHZ PPC 352-TBGA