Nichicon UWG1E471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWG 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet2 페이지3년 전
Datasheet2 페이지4년 전
Datasheet2 페이지9년 전
Datasheet2 페이지10년 전
3개월간의 트렌드:
+265%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
21,565
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
335 mA
300 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
관련 부품
PanasonicEEEFC1E471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFC1E471AP
Cornell DubilierAFC477M25G24T-F
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20%( 10 X 10.2mm) SMD 0.5 Ohm 670mA 1000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEEFK1E471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TZV 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
설명
WG Series 470 F 25 V 105 °C Ø 10 x 10 mm V-Chip SMT Aluminum Electrolytic Cap
470uF 25V 335mA@120Hz 卤20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - SMD, 5MML 25VOLTS 470UF EXT TEMPERATURE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 10mm) SMD 670mA 1000h 105C Automotive T/R