Nichicon UVZ1J330MED1TA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
-1.16%
Stock
15,305
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.02 Ω
4.02 Ω
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
100 mA
110 mA
110 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
관련 부품
NichiconUVY1J330MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 63V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKMG630ETD330MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
United Chemi-ConEKMG630ELL330MF11D
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 33UF, 63V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
PanasonicECA1JHG330
Cap Aluminum 33uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 100mA 1000h 105°C Bulk
설명
33uF 63V 卤20% 100mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
33¦ÌF 63V ¡À20% 5mm 1000h@ 105¡ãC 100mA@ 120Hz,200mA@ 10kHz 6.3mm*11mm*12.5mm
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL TH