Nichicon UVZ1H220MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 50V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지16년 전
Future Electronics
Newark
element14
Stock
116
Authorized Distributors
2
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
68 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
관련 부품
United Chemi-ConEKMG630ELL220ME11D
Cap Aluminum Lytic 22uF 63V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 71mA 1000h 105C Automotive Bulk
NichiconUVY1J220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 63V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
United Chemi-ConEKMQ500ELL220ME11D
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 68mA 1000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF
PanasonicECA-1JHG220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 68mA 1000h 105C Ammo Pack
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
VZ Series 22 uF 50 V 105°C Ø 5 x 11 mm LS=2.mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 5; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 22UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 22µF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 22Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:22Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ1H220MDD1TD