KYOCERA AVX UVZ1E470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Future Electronics
element14
HQonline
Stock
2,310
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
800 mΩ
800 mΩ
Ripple Current
83 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicECA1EHG470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicEEUFC1E470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 47muF 卤20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HA1E470WP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
KYOCERA AVXUPM1E470MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUPS1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUPM1E470MED
설명
VZ Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 47UF 20% RADIAL 5X11 LS 2MM
47uF 25V 卤20% 83mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 83mA 1000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 2; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance: 47µF; Voltage(DC): 25V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 1000 h
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UVZ1E470MDD1TD