Nichicon UVY2G470MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 400V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet2 페이지6년 전
Datasheet2 페이지16년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
Stock
1,169
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
10000 hours
Ripple Current
200 mA
590 mA
590 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
관련 부품
KYOCERA AVXUVZ2F470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 315V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
PanasonicECA2VHG470
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 230mA 2000h 105C Automotive Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXC 450V 47muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 250mA 2000h 85C Bulk
설명
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 200mA 1000h 105C Ammo
47uF 400V 卤20% 320mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 47Uf, 400V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY2G470MHD1TN