Nichicon UVY2G330MHD1TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet2 페이지6년 전
Datasheet2 페이지16년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,180
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
170 mA
195 mA
195 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
공급망
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
NichiconUVY2W330MHD
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 125mA 1000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
PanasonicECA2GHG330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 400V 33muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-2VHG330
Panasonic ECA2VHG330 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
설명
UVY ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 33muF 400V
170mA@120Hz 卤20% 7.5mm 400V 33uF Plugin,D16xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Capacitor Alum Elec, 33Uf, 400V, 20%, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:16Mm; Product Height:25Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVY2G330MHD1TN