KYOCERA AVX UVY1J470MED
Capacitor Aluminum Electrolytic, 1000H 6.3 (dia.) X 11MM, 47UF 63VDC, Vy Series
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Nichicon SCT
TME
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Stock
9,195
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
120 mA
140 mA
140 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm