Nichicon UVY1H100MDD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지6년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
10,866
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
46 mA
39 mA
39 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
공급망
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
관련 부품
United Chemi-ConEKMG630ELL100ME11D
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 46mA 1000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1JHG100
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECA-1JHG100I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 46mA 1000h 105C Ammo
설명
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 50V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
10uF 50V 卤20% 46mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAPACITOR ALUM ELEC, 10µF, 50V, RADIAL; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:10µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:50VDC; Series:VY; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:11mm ;RoHS Compliant: Yes