Nichicon UVP1J4R7MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 63V 4.7muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지6년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
Stock
3,012
Authorized Distributors
0
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
34 mA
35 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
관련 부품
NichiconUVP1H4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPM1K4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020772008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860020672008
United Chemi-ConESMG500ELL4R7ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor 4.7Uf, 50V, 20%, Radial
설명
4.7uF 63V 卤20% 34mA@120Hz Plugin,D6.3xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL TH