Nichicon UVP1A220MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 10V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지6년 전
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
57 mA
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2022-11-30
관련 부품
KYOCERA AVXUVR1A220MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010272001
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 22muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1AN220U
ECEA Series 10 V 22 uF LS=2 mm Bi-Polar Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEAFC1A220
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 22muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
설명
22uF 10V 卤20% 114mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 22Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar]; Lead Spacing:2Mm; Esr:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVP1A220MDD1TD