Nichicon URZ1V102MHD
URZ Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm 卤20% 1000muF 35V
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet3 페이지3년 전
Datasheet2 페이지16년 전
Datasheet2 페이지18년 전
Nichicon SCT
TME
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+5.47%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
대체 부품
Price @ 1000
Stock
47,870
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
720 mA
1.8 A
1.8 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 25V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconURZ1E102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKMG350ELL102MK20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 810mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConKMG25VB102M10X20LL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
United Chemi-ConEKMG250ELL102MJ20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 680mA 1000h 105°C Bulk
설명
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS - 35VOLTS 1000UF ULTRA SMALL PACKAGE, RADIAL
RZ Series 1000 uF 35V 105°C Ø16x15 mm LS=7.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (16 X 15mm) Radial 7.5mm 720mA 1000h 105°C Bulk
Capacitor Alum Elec 1000Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon URZ1V102MHD