Nichicon UPW1E222MHD1TN
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 8000h 105C Automotive Ammo
Production
가격 및 재고
Datasheet5 페이지6년 전
Datasheet5 페이지11년 전
Farnell
Future Electronics
Burklin Elektronik
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+10.63%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
대체 부품
Price @ 1000
Stock
10,482
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
22 mΩ
56 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
8000 hours
Ripple Current
2.17175 A
2.17175 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConELXZ250ELL222MM20S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20%( 18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 8000h 105C Automotive Bulk
KYOCERA AVXUVR1E222MHD
Capacitor Aluminum Electrolytic 2200uF 25 Volt 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1550mA 2000h 85C Bulk
NichiconUPS1E222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKYB250ELL222MK25S
KYB Series 25 V 2200 uF 105°C Ø12.5 x 25 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 3450mA 6000h 105C
KYOCERA AVXUHE1E222MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
설명
2200uF 25V 22m惟 卤20% 2.555A@100kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 2200UF,
UPW Series 25 V 2200 uF Ø16x25mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200Uf, 25V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:2200Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW1E222MHD1TN
CAPACITOR ALUM ELEC, 2200UF, 25V, RADIAL; Capacitance:2200µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; ESR:0.056ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:25mm; Diameter:16mm; Capacitor Mounting:Through Hole