Nichicon UPT2G680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 400V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Nichicon SCT
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-6.12%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,596
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
1000 hours
Ripple Current
460 mA
240 mA
Height - Seated (Max)
32.9946 mm
33.5026 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-06-30
LTD Date2026-06-30
관련 부품
NichiconUPT2W680MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUPTW6680MHD6
68uF 420V 卤20% 510mA@120Hz Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUPTW6680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 420V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-EB2V680
Cap Aluminum 68uF 350V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 780mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-EB2V680S
Cap Aluminum 68uF 350V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 780mA 5000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 68uF 450V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 560mA 2000h 105°C Bulk
설명
68uF 400V 卤20% 460mA@120Hz Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 68uF 400V 20% (16 X 30.5mm) Radial 7.5mm 460mA 5000h 105C Bulk