Nichicon UPS1H470MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 50V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 페이지6년 전
Future Electronics
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
Stock
18,344
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
42.5 mA
115 mA
115 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
관련 부품
NichiconUPS1V470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 35V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
47uF 63V ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860020773013
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicECA1JM470
Cap Aluminum 47uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 160mA 2000h 85°C Bulk
설명
47uF 50V 650m惟 卤20% 42.5mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 250mA 2000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
PS Series 47 F 50 V 105°C Ø6.3 x 11 mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Capacitor Alum Elec, 47Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm; Product Diameter:6.3Mm; Product Height:11Mm; Product Range:Ups Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPS1H470MED1TD