Nichicon UPM1V330MED1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet7 페이지6년 전
Datasheet7 페이지11년 전
Datasheet7 페이지16년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.03%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
17,588
Authorized Distributors
4
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
125 mA
125 mA
125 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-09-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
관련 부품
NichiconUPS1V330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 35V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 35V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010572004
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG250ELL330ME11D
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 96mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConESMG350ELL330ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
설명
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 33UF, 35V, 20%, RADIAL, FULL REEL
PM Series 33 uF 35 V 105°C Ø6.3 x 11mm LS=2.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 33Uf, 35V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:33Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPM1V330MED1TD