KYOCERA AVX UPM1J680MPD6TD
UPM Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 68muF 63V
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet7 페이지6년 전
Datasheet7 페이지11년 전
Datasheet7 페이지16년 전
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.57%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Stock
24,696
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
310 mA
310 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
14.5034 mm
관련 부품
NichiconUPV1H680MGD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 50V 68muF ±20% 0.315Dia 8.00mm