Nichicon UPM1J471MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
IHS
Datasheet7 페이지6년 전
Newark
Farnell
Future Electronics
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+50.85%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Stock
18,395
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
340 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.35 A
750 mA
750 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
관련 부품
NichiconUPM1K471MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 470muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUBT1K471MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBT 80V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEGXE500ELL471MK25S
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1150mA 5000h 125°C Bulk
United Chemi-ConEKZE800ELL471MM20S
Cap Aluminum Lytic 470uF 80V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 1500mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFC1H471B
Panasonic EEUFC1H471B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
설명
470uF 63V 42m惟 卤20% 1.36A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1350mA 5000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
PM Series 470 uF 63 V 105 C 16 x 25 mm LS=7.5 mm Aluminum Electrolytic Cap
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 63V, 20%, RADIAL; Capacitance:470µF; Voltage(DC):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Polarity
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pm; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPM1J471MHD6TN