Nichicon UPJ1K680MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
IHS
Datasheet7 페이지6년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
1,746
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
426 mA
264 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NichiconUPM1K680MPD
68uF 80V 280m惟 卤20% 355mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 100V 68muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUPJ2A680MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
United Chemi-ConELXY630ELL680MJ16S
Cap Aluminum Lytic 68uF 63V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 525mA 5000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKZE101ELL680MJ16S
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 600mA 4000h 105°C Bulk
Wurth Elektronik860080775010
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
설명
UPJ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 68muF 80V
68¦ÌF 80V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 264mA@ 120Hz,426mA@ 10kHz 10mm*21.5mm
Plugin Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP ALUM 68UF 20% 80V RADIAL TH