KYOCERA AVX UPJ1K680MHD6TO
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
IHS
Datasheet7 페이지6년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
75
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
402 mA
249 mA
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.9926 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NichiconUPJ2A680MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 100V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
NichiconUPM2A680MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 100V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFC2A680
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20%( 12.5 X 15mm) Radial 5mm 511mA 5000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXY630ELL680MJ16S
Cap Aluminum Lytic 68uF 63V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 525mA 5000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKZE101ELL680MJ16S
Cap Aluminum Lytic 68uF 100V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 600mA 4000h 105°C Bulk
설명
UPJ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 68muF 80V
249mA@120Hz 卤20% 5mm 80V 68uF Plugin,D12.5xL16.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
68¦ÌF 80V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 249mA@ 120Hz,402mA@ 10kHz 12.5mm*16.5mm
CAP ALUM 68UF 20% 80V RADIAL TH