Nichicon UPJ1E470MED1TD
Nichicon UPJ1E470MED1TD Aluminum Electrolytic Capacitor, 47UF, 25V, 20%, Radial
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet7 페이지6년 전
Datasheet7 페이지11년 전
Future Electronics
Farnell
element14
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
125 mA
67 mA
67 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
관련 부품
PanasonicECA-1EM470
M Series 25 V 47 uF 5 x 11 mm 2 mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECA-1EM470I
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47uF, 25V, 20%, RADIAL
PanasonicECA-1EM470B
M Series 25 V 47 uf 5x11mm 5mm=LS Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconUFW1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 125mA 2000h 105C Ammo
PJ series 25V 470 uF ±20% Ø6.3x11 mm LS=2.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 25V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Upj; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:6.3Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Nichicon UPJ1E470MED1TD
CAPACITOR ALUM ELEC, 47UF, 25V, 20%, RADIAL; Product Range:NICHICON - UPJ Series; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; Diameter:6.3mm; ESR:-; Height:11mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; No. of Pins:2